
În studiourile Speranța TV se pregătesc în aceste zile materiale video pentru Academia Speranța, o platformă educațională digitală care propune un mod modern și aplicat de a studia Biblia. Proiectul aduce în prim-plan autori și vorbitori care traduc valorile creștine într-un limbaj accesibil și profund.
Academia Speranța este concepută pentru o generație obișnuită cu ritmul alert și tehnologia. Lecțiile video sunt scurte, concentrate și relevante, oferind esența mesajului biblic într-un format prietenos cu timpul și atenția publicului de azi.
Prin acest proiect, autorii își propun mai mult decât transmiterea de informații. Academia Speranța vizează o transformare interioară, să trezească interesul pentru studiu biblic autentic și să inspire o relație vie cu Dumnezeu.
Lansarea oficială a Academiei Speranța va avea loc Sâmbătă, 31 mai, la Nord Events Center by Globalworth, în București, lângă stația de metrou Pipera, începând cu ora 11:00. Participarea este gratuită, însă locurile sunt limitate. Cei interesați se pot înscrie pe site-ul sperantatv.ro sau prin pagina de Facebook Speranța TV. Este o invitație deschisă tuturor celor care vor să redescopere Biblia într-un format nou, captivant și profund.
redactori: Sorin Dinu/ Valentin Popescu